המלצות

מלינה רימברג

לאוריה יש יכולת מופלאה לדבר מהמקום העמוק ביותר בו הוא מתחבר לעצמו ומשם לראות ולהבין את כל בני האדם באשר הם.
 

אוריה הוא הדמות הבולטת והמוערכת ביותר בארץ מבין כל מובילי מעגלי השירה. יש בו כוונה טהורה של ריפוי ואיחוד כל משפחת האדם באשר הם.

 

"היכולת לחבר ולהתחבר, לראות ולהבין זה את זה...."

כשקראתי את המשפט הזה מיד עלתה לי בראש תמונתו של אוריה צור במעגל שירה האחרון שהוא יזם בנר ראשון של חנוכה. אוריה הנחה אותנו לבוא למרכז המעגל, להדליק נר ולאחל לעצמו ולאחרים ברכה לחג. זה היה רגע מאוד מרגש לשתף עם כולם את הברכה ולשמוע את הברכות של האחרים.


כשאנו הולכים לצפות בהופעה של זמר או להקה, אנחנו בהחלט עשויים להתחבר למילים, למוזיקה ואולי לכמה מהאנשים בקהל שיושבים לידינו, אולם כשההופעה נגמרת, אנחנו לרוב ממשיכים את חיינו ללא המשכיות וחיבור לאותו קהל עצום שישב אתנו באולם בהופעה. "במעגלי השירה המקודשת" הדבר שונה לחלוטין. הקהל הוא חלק מההופעה, הזמרים והנגנים מובילים את השירה ויוצרים בצורה עדינה ומדויקת להפליא חיבור בין כל הקולות של היושבים במעגל ואחדות שנמשכת גם אחרי המעגל. ברגע שאדם נחשף לראשונה למעגלי השירה והתחבר הוא יחזור שוב ושוב לשיר. נוצר חיבור מאוד מיוחד בין האנשים המגיעים שוב ושוב למעגלים. חברויות עמוקות ושיתופי פעולה מקסימים. ונוצר גם חיבור מאוד עמוק של כל אחד לאני הפנימי שלו, מתוך תהליך של ריפוי באמצעות המוזיקה והשירה הכה מיוחדים.

 

 

שלי אור

"הקול שלו הוא אחד. אבל , טומן בתוכו בקשה של כולנו יחד, כקהילה, כחברה, כשבט, כעם. אנחנו מבקשים זה את זה.
הסיפור של כל אחד שונה אבל בתכלית אנחנו בחוויה משותפת של גילוי המחבר והמאחד בינינו ואוריה הוא קול שופר הקורא לקולות שלנו לצאת ולהיאמר, לצאת ולהתחבר, כדי ליצור חברה טובה יותר. הקול שלו הוא שופר בוקע רקיעים כי הוא בוקע את חומת הנפרדות שאנו חיים בה ומאפשר לחוש, לראות ולהבין שהאחדות כבר כאן, ורק מבקשת הנכחה.
הדרך האישית שבה הוא הולך דרך קירוב הלבבות, היא מקור דוגמא ומודל ליצירת חברה שבה לכל אחד יש קול. לכל אחד יש מקום. לכל קול יש ביטוי שממלא את המרחב בחלקו השלם, וכך אנחנו יוצרים הוויה משותפת שתכליתה היא היחד.

אוריה, הוא מראה לרצון העמוק של החברה".

אבנר ניזברג

אוריה צור הוא מגדלור של אחדות, אחד מגדולי הדור, שפועל בצניעות ובמסירות למען אחדות העם בצורתו הטהורה ביותר. אוריה פועל במישורים רבים למען האחדות, בכל מקום אליו הוא מגיע, הוא מביא עמו את הרוח הכריזמטית, שסוחפת אחריה את ההמונים בשירה אדירה, חודרת אל הנשמה, ומזכירה לה שאנו אחד! נכחתי באינספור מעגלי שירה להם אוריה היה שותף, ובכל פעם מחדש התרגשתי לראות כיצד תוך זמן קצר כל מי שנוכח במעגל, מרגיש את ליבו נפתח אל אחיו סביבו והאחדות מורגשת בעוצמה רבה.
מעגלי השירה בכיכרות תל אביב, מהווים מודל לאחדות בעיר הגדולה שבה האינדיווידואליזם ניכר, כל מי שסובב את הכיכר בזמן המעגל לא יכול שלא להרגיש את האחדות הזו בלב ולהפיץ אותה הלאה אל חייו.

 

ראוי לציין פעילות נוספת שאוריה מפיק ומסור אליה כבר מספר שנים - פסטיבל הסייקרד ג'רני.
בנימה אישית אציין שהפסטיבל הזה שינה את חיי וחיים של חברים רבים, בכך שהוא הראה לכולנו שהאחדות קיימת כאן בכל זמן, הוא גרם לנו להאמין ביכולותינו להגשים את עצמנו מהלב, וגרם לרבים להתאהב בארץ ולקבוע בה את ביתם.

1 / 1

Please reload

כבר נרשמת למועדון חברים של אוריה?

Success! Message received.

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • SoundCloud Social Icon
  • Shironet.co.il_Logo_edited
  • Instagram Social Icon

שמרו על קשר

ניהול תוכן: סאנגיטה

© 2017 כל הזכויות שמורות ǀ אוריה צור.